Futsal
Everton-Real A
Everton-Real B
TOPlist
Galéria
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Registrácia
Posledný zápas
A mužstvo
FK ZELENEČ - Dynamo
2 : 3
1. Okresná liga
1. Palermo 30 b.
2. Atomik 27 b.
3. Olympic 25 b.
4. Vodáreň 22 b.
5. Družbané 22 b.
6. Dynamo 19 b.
7. Merkúr 17 b.
8. Prednádražie 17 b.
9. Komplet 17 b.
10. Eltom 16 b.
11. Floppers 16 b.
12. Buon Giorno 9 b.
13. ZELENEČ 4 b.
14. Kabo 1 b.
Partneri
Aktuality
Po vyrovnanom priebehu triumf Betasedu

Zeleneč Už po jedenástykrát v histórii sa stretli v najkrajšom období roka, presnejšie 28. decembra 2011 v hrnčiarovskej športovej hale futsalisti, aby súperili o Putovný pohár starostu obce Zeleneč. A do druhej desaťročnice vstúpilo toto podujatie skutočne významne, keď sa turnaja vôbec po prvýkrát v jeho doterajšej histórii zúčastnili všetky mužstvá zo Zelenča. Okrem tohtoročného organizátora - mužstva EVERTON Zeleneč sa prítomným divákom predstavili tradiční účastníci, a síce najväčší konkurent Evertonu - REAL Zeleneč a skúsení harcovníci z BETASED-u Zeleneč, doplnení odchovancami z vlastnej liahne. Nováčikom na turnaji bol výber OLD BOYS Zeleneč, ale v podstate iba názvom, keďže hráči tohoto mužstva, ako napr. Rišo Nemček, Martin Kajma, Milan Blaho a ďalší sa tohto turnaja pravidelne zúčastňovali vo svojich materských kluboch.

Už tradične sa hralo systémom každý s každým 2 x 15 minút hrubého času. Počas štvorhodinového zápolenia mali prítomní možnosť vzhliadnuť viaceré výborné stretnutia, v ktorých o konečnom umiestnení na turnaji rozhodoval skutočne každý jeden gól. Po skončení turnaja prišla na rad neúprosná športová matematika, keďže 3 mužstvá mali zhodne na svojom konte po dve víťazstvá. Ešte pred týmito počtami bolo jasné, že na nepopulárnom štvrtom mieste skončí nováčik OLD BOYS Zeleneč. Podľa vopred stanovených kritérií, s ktorými boli účastníci oboznámení, rozhodoval totiž v prípade rovnosti bodov o umiestnení najskôr vzájomný zápas a keďže všetky tri mužstvá mali vzácne vyrovnanú vzájomnú bilanciu v pomere jedno víťazstvo a jedna prehra, do platnosti muselo vstúpiť ďalšie kritérium, a síce väčší rozdiel v skóre zo všetkých zápasov na turnaji. Na základe tohoto sa na treťom mieste umiestnil REAL Zeleneč, pomyselnú striebornú priečku získal minuloročným víťaz a tohtoročný organizátor - EVERTON Zeleneč, no a víťazom XI. ročníka sa stalo najmä zásluhou vhodného skĺbenia skúsenosti a mladíckej dravosti mužstvo BETASED Zeleneč.

Stretnutia tohto turnaja s prehľadom rozhodovala rozhodcovská dvojica - skúsený harcovník Rudolf Frič a nastupujúca nová rozhodcovská nádej - šestnásťročný Jakub Zaoral za výdatnej podpory zapisovateľov Petra Hrušku, Milana Bartoviča, Rastislava Horníka, Milana Blaha a Jakuba Kankaru. Menovaným patrí za odvedené výkony a pomoc pri úspešnom zvládnutí turnaja naše úprimné veľké poďakovanie.

Po odohratí všetkých zápasov sa uskutočnilo vyhodnotenie celého turnaja, v ktorého úvode organizátori privítali starostu obce Zeleneč - JUDR. Ivana Ranušu, ktorý najskôr spolu s organizátormi dekoroval diplomami, pohármi a vecnými predmetmi najúspešnejších jednotlivcov, a síce v týchto kategóriách (pozn.: o najúspešnejších jednotlivcoch, samozrejme okrem najlepšieho strelca, rozhodovali organizátori turnaja):

najlepší strelec: Andrej Ondrejička "Fugoš" (Everton Zeleneč) - 6 gólov
najlepší hráč: Milan Černay "Majlo" (Betased Zeleneč)
najlepší brankár: Rastislav Horník "Horo" (Real Zeleneč)
najsympatickejší hráč: Peter Šmidovič "Karlík" (Old Boys Zeleneč)

Následne prišlo na rad dekorovanie zúčastnených kolektívov podľa umiestnenia. Na samotnom konci vyhodnotenia organizátori poďakovali formou odovzdania ďakovných listov najskôr obom rozhodcom za ochotu a odvedené výkony, ako aj starostovi obce Zeleneč za finančnú pomoc pri organizácii tohto ročníka. Poďakovanie organizátorov patrí okrem menovaných aj Marekovi Vavrovi, ktorý venoval značkové fľaše vína a pripravil pre účastníkov podujatia výborný guláš a v neposlednom rade aj prítomným aktérom a fanúšikom za účasť na tomto tradičnom zelenečskom športovom podujatí.

Kompletné výsledky 11. ročníka:

Betased - Everton 3:4
Real - Old Boys 3:2
Everton - Real 2:5
Old Boys - Betased 2:6
Everton - Old Boys 9:4
Real - Betased 1:5

Konečná tabuľka turnaja:

1. BETASED Zeleneč 3 2 0 1 14:7 6
2. EVERTON Zeleneč 3 2 0 1 15:12 6
3. REAL Zeleneč 3 2 0 1 9:9 6
4. OLD BOYS Zeleneč 3 0 0 3 8:18 0

Po záverečnom vyhodnotení turnaja sa všetci jeho účastníci presunuli do Téječko pubu na štadióne v Zelenči, kde pri družnej debate a dobrom guláši, pive, či víne utužovali výborné priateľské vzťahy.

Vzhľadom k tomu, že sa práve nachádzame na prahu nového roka 2012, dovoľte popriať Vám, všetkým vyznávačom čoraz populárnejšieho futsalu a Vašim blízkym hlavne pevné zdravie, veľa šťastia, lásky, osobných, pracovných a taktiež aj športových úspechov. Všetci pevne veríme, že na takýchto podujatiach a v takejto skvelej atmosfére sa budeme spolu stretávať aj v ďalšom období. Už teraz sa všetci tešíme na ďalší, v poradí už 12. ročník tohto tradičného vianočného futsalového turnaja, tentokrát pod organizačným zabezpečením zelenečského Realu. Zelenečskému športu zdar !!!

Váš organizačný výbor


Staršie články

Copyright © 2010.
Oficiálna stránka futsalového mužstva Everton-Real Zeleneč A