Zeleneč BENFICA Trnava - REAL Zeleneč 2:3 (2:2)
Góly Realu:4. Hruška, 16. Demovič, 26. Blaško

ŽK: Silný, S.Nemček
ČK: S.Nemček

Zostava Realu: Horník(C)- Demovič, S.Nemček, Slíž, Hulík, P.Hruška, Blaško, Silný

V 17. kole Real narazil na veľmi ťažkého súpera z čela tabuľky Benficu a navyše sme s týmto súperom nedokázali tri roky bodovať. Hráči Realu sa na tento zápas pripravili veľmi dobre a potvrdili v ňom stúpajúcu hernú tendenciu. Benfica začala náporom a pri prvej jej šanci sme mali šťastie keď Silný pri rohovom kope nepokryl Kollára a jeho prudká strela skončila na našom brvne. V deviatej minúte po pravej strane nám utiekol najlepší hráč súpera Sedlický a po strele spoza Demoviča sa nemýlil a poslal svoj tým do vedenia. O päť minút neskôr našiel Blaško pred bránou súpera osamoteného Hrušku,ktorý do odkrytej brány vyrovnal. Z vyrovnávajúceho gólu sme sa netešili ani minútu, lebo opäť nám unikol Sedlický a sám zoči- voči Horníkovi sa nemýlil a opäť sme prehrávali. V šesťnástej minúte prišla chvíľa Demoviča, ktorý nádhernou strelou do vinkla vyrovnal. Zápas sa hral vo veľmi vysokom tempe a veľmi tvrdo, čomu nasvedčuje vylúčenie Stana Nemčeka po druhej žltej karte polminúty pred koncom. Po tomto okamihu nás čakali veľmi horúce chvíle a dve minúty sme sa museli brániť v trojici. Presilovku súpera sme ustáli a to sa v neskoršom priebehu ukázalo ako rozhodujúce. V 26- tej minúte sa predviedol Blaško keď pekne unikol po pravej strane, obišiel súperovho brankára a takmer z čiary nás dostal do vedenia. Súperovi sa tento okamih nepáčil a protestami obkolesili rozhodcu, že lopta nebola za brankovú čiaru, ale gól bol aj napriek tomu uznaný a my sme sa tešili z vedenia. Zápas bol až do záverečného hvizdu veľmi vypätý a viaceré fauly boli na hranici únosnosti. Blízko k vyrovnaniu mal súper v 34-tej minúte, ale Horník zázračným zákrokom loptu vytlačil na roh. Vedenie 3:2 sme si už ustrážili do konca a nič na tom nezmenila ani záverečná power- play súpera a tak sme sa mohli tešiť z veľmi cenného víťazstva.