Vyrovnali sme v poslednej sekunde

Zeleneč ATOMIK Trnava - REAL Zeleneč 2:2 (1:0)

Góly Realu: 34. Bartovič, 40. Slíž

Zostava Realu: Horník(C)- J.Bartovič, Z.Slíž, S.Nemček, Silný, Hulík

Zápas medzi Realom a Atomikom máva vždy veľký náboj, keďže v drese Atomiku hrajú terajší a aj bývalí hráči futbalového klubu ŠK Slávia Zeleneč. V tomto zápase išlo o veľa obom mužstvám. Kým Atomik poškuľoval po tretej pozícii tak Real potreboval body bezpodmienečne na záchranu. Úvod zápasu vôbec neukazoval, že hrá štvrté mužstvo s predposledným. Real bol viac než dôstojným súperom Atomiku. Do vedenia sme mohli ísť my, keď po ruke súperovho hráča v pokutovom území sme kopali šesťku. Na pokutový bod si postavil loptu Stano Nemček, ale minul súperovú bránu. O dve minúty neskôr ten istý hráč opečiatkoval brvno brány Atomiku. Zahanbiť sa nedal ani náš súper, ale jeho šance likvidoval spoľahlivý Horník. Úvodný gól zápasu sa predsa len podarilo streliť favoritovi, keď po pravej strane unikol Gottvald naservíroval loptu pred prázdnu bránu Ryšavému a ten zasunul. Ešte do polčasu mohol vyrovnať vynikajúco hrajúci Slíž, ale Lopatka mu šancu chytil ani nevedel ako. V druhom polčase sme chceli čím skôr vyrovnať, ale opak bol pravdou. V 27-mej minúte Horníka prekvapil strelou pomedzi nohy Andy Janek a prehrávali sme 2:0. Ani za tohto stavu sme sa nevzdávali a hrali sme pekný futsal. Kliniec do našej rakvy mali na kopačke Janek s Gottvaldom, ale ich strely skončili na konštrukcii Horníkovej brány. Šesť minút pred koncom sme sa predsa dočkali gólu, Keď z uhla prekvapil Lopatku J. Bartovič a vykresal iskričku nádeje. V posledných šiestych minútach sme na súpera vyvinuli drvivý tlak a bolo len otázkou času kedy sa nám podarí vyrovnať. Vyrovnávajúci gól prišiel pri našej power-play v poslednej sekunde zápasu, keď loptu do siete doslova dotlačil Slíž. Tento zápas sme remizovali po vynikajúcom výkone a stále naša záchrana v súťaži je ešte reálna.