Real vyhral a je zachránený

Zeleneč REAL Zeleneč - HEARTS Trnava 4:1 (0:0)
Góly Realu: 22. S. Nemček, 25., 27. Silný, 37. Morvay

Zostava Realu: Horník(C)- J.Bartovič, Hulík, S. Nemček, Z.Slíž, Silný, Blažíček, Morvay

Posledné 26. kolo sľubovalo zaujímavé zápasy a zápletky. Vypadnúť mohlo stále päť mužstiev. Horúcim kandidátom na vypadnutie sme boli aj my a horšie bolo to, že sme sa nemohli spoliehať len na seba, ale aj na zaváhanie niektorého z troch mužstiev pred nami. Šancu na záchranu nám dal Olympic, keď po dramatickej zápletke napokon zdolal Bocu 4:3. Druhý krok bol na nás. Museli sme bezpodmienečne Hearts zdolať. Hneď od úvodu sme pristúpili k zápasu zodpovedne. Hearts hral svoju typickú hru z obrany a my sme tiež nechceli zbytočne hru otvárať a tak polčasové skóre skončilo bez gólov. Vstup do druhého polčasu nám vyšiel nad očakávanie keď hneď v jeho úvode nás nádhernou strelou k ľavej žrdi Lipovského brány dostal do vedenia S. Nemček. Tento gól nás očividne ukľudnil a a v rozpätí 25-tej a 27-mej minúty strelil dva góly David Silný. Viedli sme 3:0 a zápas sme si už v pohode ukontrolovali do víťazného konca. Real týmto víťazstvom utiekol po roku opäť hrobárovi z lopaty a 1. OLSF si zahrá aj o rok okorenenú ešte o jedno Linčanské mužstvo, keď priatelia z Evertonu si víťazstvom nad VKP v pomere 6:2 zabezpečili postup medzi okresnú elitu k čomu im srdečne blahoželáme.