Až siedme kolo prinieslo plný bodový zisk Realu

Zeleneč REAL Zeleneč - FC MERKÚR Trnava 3:0 (0:0)
Góly: 31. Horník, 33., 38. Bartovič

ŽK: J.Bartovič

Zostava Realu: Horník(C)- J.Bartovič, Hulík, Slíž, Silný, Morvay, P.Hruška, S.Nemček

Po dobrom výkone s Družbanmi sme si verili aj na Merkúr. V prvej desaťminútovke sme pôsobili ešte stále neprebudeným dojmom a súpera sme pustili do štyroch vyložených šancí, ale Horník nás v týchto okamihoch podržal. Postupom času sme sa začali pomaly presadzovať aj my, ale naše strelecké pokusy boli z diaľky a brankár Vrbovský nemal s nimi väčšie problémy a aj preto sa prvý polčas skončil bez gólového efektu na oboch stranách. Aj v druhom polčase boli hráči Merkúru behavejším a lepším mužstvom, ale ich strelecká nemohúcnosť pokračovala. V 31-vej minúte vyhodil Horník loptu pred bránu súpera a Rakický si ju nešťastne tečoval do vlastnej brány a viedli sme 1:0. Aj v druhom našom góle mal prsty Rakický. J.Bartovič zahrával rohový kop, nastrelil ho pred bránu a Rakický si opäť zaknihoval vlastenca. Po tomto góle začal hrať súper už vabank. Tretí gól vsietil opäť Bartovič, keď Horník vyhodil dlhú loptu na hlavu P.Hruškovi, ten ju hlavou posunul na druhú stranu už spomínanému Bartovičovi, ktorý hlavičkový biliard zakončil gólom. Záverečný tlak Merkúru už gól nepriniesol a tak sme sa mohli tešiť z prvého tohtosezónneho víťazstva.